Aylak Mutfak Logo
« Tüm Etkinlikler

Akdeniz Havzası’ndan Yeryüzü Lezzetleri ‘Otlar’ Söyleşisi

23 Nisan 2021

Bu yıl, 22 Nisan Dünya Günü’nü, bulunduğumuz coğrafyanın insanlarıyla Akdeniz Havzası’nın yeryüzü lezzetlerini konuşarak kutladık.

Aylak Mutfak, bu coğrafyaya ait yabani veya yetişmiş bitkilerin neler olduğu, nerede bulunduğu, nasıl yendiği ve nelere iyi geldiği konusunda Mediha Tezer ile beraber bildiklerinizi paylaşmaya davet ettiği buluşmada, gıdayı gündelik hayatının önemli bir parçası haline getirmiş ve bu konuda sözü olan, hayatın her alanından tüketici ve üreticilerle, bildiklerini paylaşmak üzere başlattığımız bir serinin ilk etkinliği olarak gerçekleşti.

Aylak Mutfak’ın ağı içindeki bilge kadınlardan biri olan Mediha Tezer, terzilikten bankacılığa yolculuğu sürecinde tanıştığı ve “ot öğretmenlerim” diye bahsettiği kadınlardan öğrendiği bilgilerle başlamış elinde keskisi ile yerlere bakarak yürümeye… Kendi elleriyle toplayıp hazırladığı leziz otlarıyla harika lezzetler yaratan Mediha Tezer’i, otların hikayesini anlatmaya çağırdık. Etkinlik kaydını buradan izleyebilirsiniz.

Diğer Etkinlikler

hepsini incele

Aylak Mutfak Originn'de

2019-2021 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmaların süreç ve çıktıları üzerinden bilgi ve deneyim paylaşımı yaptık.

Akdeniz Havzası’ndan Yeryüzü Lezzetleri: 'Domates' Söyleşisi

17 Ağustos salı günü Yeryüzü Lezzetleri serisinin üçüncü buluşmasında domatesi konuştuk.

Akdeniz Havzası’ndan Yeryüzü Lezzetleri: ‘Enginar’ Söyleşisi

14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü Yeryüzü Lezzetleri serisinin ikinci buluşmasında Akdeniz havzasının en meşhur bitkilerinden enginarı ele alarak kutladık.

Bültenimize Abone Olun