Aylak Mutfak Logo
« Tüm Etkinlikler

Akdeniz Havzası’ndan Yeryüzü Lezzetleri: ‘Enginar’ Söyleşisi

15 Mayıs 2021

14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü Yeryüzü Lezzetleri serisinin ikinci buluşmasında Akdeniz havzasının en meşhur bitkilerinden enginarı ele alarak kutladık.

Gıdayı gündelik hayatının önemli bir parçası haline getirmiş ve bu konuda sözü olan, hayatın her alanından tüketicilerin ve üreticilerin bildiklerini paylaştıkları serinin ikinci etkinliği yine çevrimiçi gerçekleşti.

Bu buluşmada Urla’dan iki konuğumuz vardı: Tasarımdan reklamcılığa, yazarlıktan kooperatifçiliğe birçok alanda deneyim biriktirmiş Güler Sarıgöl ve çeşitli süpermarket zincirlerinde yöneticiliğin yanı sıra zengin bir savunuculuk ve kooperatifçilik geçmişine sahip Düriye Kayserlioğlu. Konuklarımız ile İzmir sofralarının en önemli simgelerinden enginarın lezzeti, nelere iyi geldiği, diğer sebzelerle ilişkisi ve saklama/koruma yöntemleri üzerine sohbet ettik. Söyleşimiz, konuklarımız kadar katılımcılarımızın da kişisel deneyim paylaşımları üzerinden ilerledi ve hepimizin katkılarıyla derinleşti.  Etkinlik kaydını buradan izleyebilirsiniz.

Diğer Etkinlikler

hepsini incele

Aylak Mutfak Originn'de

2019-2021 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmaların süreç ve çıktıları üzerinden bilgi ve deneyim paylaşımı yaptık.

Akdeniz Havzası’ndan Yeryüzü Lezzetleri: 'Domates' Söyleşisi

17 Ağustos salı günü Yeryüzü Lezzetleri serisinin üçüncü buluşmasında domatesi konuştuk.

Akdeniz Havzası’ndan Yeryüzü Lezzetleri ‘Otlar’ Söyleşisi

Bu yıl, 22 Nisan Dünya Günü’nü, bulunduğumuz coğrafyanın insanlarıyla Akdeniz Havzası’nın yeryüzü lezzetlerini konuşarak kutladık.

Bültenimize Abone Olun