Gizem İçer

« Tüm Ekip

1990 yılında İzmir’de doğdu. Lale Temelkuran Resim Atölyesi’ndeki yedi senelik resim geçmişinden sonra, İzmir Fen Lisesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu. Şu anda akademik çalışmalarına İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Şehir Planlama Doktora Programı’nda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ekseninde devam ediyor.

Eğitimi boyunca Derbent, Yenimahalle gibi dezavantajlı mahallelerde kentsel ölçekte projeler ile, anı mekanları, mekanda temsiliyet, kentsel aktörlerle diyaloglar gibi birçok alanda kavramsal proje üretti. 2014 Venedik Mimarlık Bienali’ne proje sunumuyla katıldı. Eczacıbaşı, Jotun gibi kurumsal şirketlerdeki profesyonel tecrübelerinden sonra şu anda Aylak Mutfak’ın özel sektör ayağındaki eş yürütücülüğü ile birlikte, kendi projelerini üretiyor.

Sürdürülebilir tasarım, kentsel akupunktur, hatıra mekanları, gamification ve grafik tasarım ilgi alanları arasında. Aylak Mutfak ile birlikte dünyayı tüm canlılar için daha yaşanılabilir, altruistik ve paylaşımcı bir yere dönüştürmeye katkıda bulunabileceğini düşünerek heyecanlanıyor. Aylak Mutfak’a yönelik vizyonu: gastronomi kültürü ve kentsel mekan dinamikleri ile üretilecek diyaloglarla kendini var eden müşterek deneyimler tasarlamak.  

Bültenimize Abone Olun