Ezgi Çatori

« Tüm Ekip

Ezgi, 1985 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Lisans ve yüksek lisansını Endüstri Mühendisliği alanında yaptı, servis tasarımı, kullanılabilirlik, yöneylem araştırmaları üzerine yoğunlaştı. Temel uzmanlık alanı mevcut veya yeni bir ürün, sistem ya da servisin analiz ve araştırma aşamasından hayata geçme adımına kadar olan süreci multidisipliner ekiplerle çalışarak yönetiyor.

10 seneyi aşkın çalışma hayatını çeşitli uluslararası şirketlerde satış, pazarlama, ürün yönetimi, kullanıcı deneyimi tasarımı ve danışmanlık gibi bir çok farklı pozisyonda deneyim sağlayarak geçirdi. Kullanıcı odaklı tasarım metodolojisini çalışmalarının merkezine koyarak tasarım odaklı düşünme, yalın inovasyon ve agile (çevik) yaklaşımlarıyla bütünleştirdiği ürünler ve servisler üretmeye devam ediyor.

İş hayatının yanı sıra gıda politikaları ve sosyal haklar üzerine sivil toplum hareketleri içerisinde çeşitli rollerde gönüllü olarak rol aldı. Dürtük, Kadıköy Kooperatifi, Ekoharita.org ve Sosyal Haklar Derneği yer aldığı oluşumlardan bazıları.


Ezgi, şu anda danışmanlık dışında, farklı disiplinlerden kişilerden oluşan bir grup ile Beyond adlı deneysel bir organizasyonun kurulum sürecinde yer alıyor. Yaratıcılığın sınırlardan kurtarılmasını sağlama ve yaratıcı üretim tutkusu olan kişilerin mesafelerini kısaltma derdinde olan Ezgi, Aylak Mutfak'ın dilini oluşturan Aylak Sözlük süreçlerinde ve genel iletişim stratejilerinde kolaylaştırıcılık görevini sürdürüyor.

Bültenimize Abone Olun