Cansu Pelin İşbilen

« Tüm Ekip

Cansu, 1988’de Manisa’da doğdu. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Akademik hayatı boyunca birçok Avrupa Birliği projesinde katılımcı ve kolaylaştırıcı olarak yer aldı.

İstanbul Tasarım Bienali ve Yapı-Endüstri Merkezi gibi kurumlarda, mimari ve iç mimari tasarım uygulamaları, sergileme tasarımı, etkinlik tasarımı, fotoğraf ve video kurgusu gibi mimarlık ve tasarım disipliniyle farklı ölçeklerde ilişkilenen birçok projede deneyim kazandı. 2015 yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Tarih Projesi’nde görev almak üzere İzmir’e yerleşti.

‘Açık Akşam Yemeği’ ve ‘Müzik Marmelatı’ gibi kolektif üretimi hedefleyen projeleri yaratmanın yanı sıra, ulusal ve uluslararası alanda çeşitli kültür, sanat, mimari ve tasarım projelerinde yer alıyor. 2019 yılında Fatih Gençkal ile beraber oluşturdukları tibia x fibula kapsamında çeşitli disiplinler arasında canlı deneyimler tasarlayıp üretiyor.  2019 - 2021 döneminde Actors of Urban Change tarafından desteklenen ‘Aylak Mutfak’ projesinin eş-küratörlüğüne devam ediyor.  Ayrıca Zeytince Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin yerel partneri olduğu, HORIZON 2020 projesi PS Lifestyle ekibinde yer alıyor.

Bültenimize Abone Olun