Akın Erdoğan

« Tüm Ekip

Akın, 1986 yılında Samsun’da doğdu. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini aynı bölümde bölgesel kalkınma iktisadı üzerine ‘Sosyal Dayanışma Ekonomisi’ konulu tez çalışması ile gerçekleştirdi. Akademik kariyerine Ege Üniversitesi, İktisat Tarihi Doktora Programı’nda ekonomi, ekoloji, tarih, sivil toplum ve müşterekler alanlarındaki çalışmaları ile devam ediyor. Sürdürülebilir kalkınma ve çevre yönetimi üzerine teorik ve pratik araştırmalar yürütüyor.

Sivil Toplum alanındaki faaliyetlerine 2013-2014 yılında Zeytince Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin kurucu başkanlığını yaparak başladı. Aynı zamanda 2017 yılında İzmir Karaburun’da faaliyetlerine başlayan Zeytin Okulu’nun kurucuları arasında yer aldı. Zeytince ile birlikte Zeytin Rotası, Zeytin Sineği, Ekolojik Okur-Yazarlık gibi birçok projenin eğitim, seminer ve saha çalışmalarında aktif olarak görev aldı. Halen Zeytince Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor. 

Çevre temalı ulusal ve uluslararası çeşitli projelerde yürütücülük ve danışmanlık yapan Akın Erdoğan,  2019 - 2021 döneminde Actors of Urban Change tarafından desteklenen ‘Aylak Mutfak’ projesinin eş-küratörlüğüne devam ediyor.  Ayrıca Zeytince Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin yerel partneri olduğu, HORIZON 2020 projesi PS Lifestyle ekibinde yer alıyor. Aylak Mutfak ekibiyle birlikte kentte yeni bir kolektif hareketi hayata geçirmenin heyecanını yaşıyor.

Bültenimize Abone Olun